• Szybka dostawa
  • Bezpieczne zakupy (SSL)
  • Gwarancja świeżości
  • Wygodna płatność

O nas


Opowieść o tradycjach, herbacie i kawie

Żołnierz piechoty morskiej wypłynął do Anglii i wrócił jako sklepikarz

W 1887 roku duński żołnierz piechoty morskiej uczestniczył w 50. rocznicy koronacji królowej Wiktorii w Anglii. W Londynie angielska Admiralicja poczęstowała filiżanką herbaty, która wywarła niezapomniane wrażenie na młodym Sørenie Vilhelmie Jacobsenie. Zabrał ze sobą puszkę wspaniałej herbaty do Danii i założył Østerlandsk Thehus, i otworzył sklep w centrum Kopenhagi 20 lipca 1889 roku.

Ponad 130 lat działalności w centrum Kopenhagi

Sklep w Nørreport nadal zdobi jeden z najbardziej ruchliwych zakątków miasta, a Admiralitets The jest nadal jedną z naszych najpopularniejszych klasycznych czarnych herbat - uwielbianą przez miłośników herbaty ze wszystkich zakątków Danii. Dołączyło do niego ponad 200 innych mieszanek herbat i wiele rodzajów kaw speciality. Chociaż niektóre szczegóły zostały zaktualizowane, aby dostosować je do współczesności, sklep zachował swoją oryginalną atmosferę i wystrój oraz wygląda prawie tak, jak na zdjęciu z 1900 roku, które można zobaczyć w Muzeum Miejskim w Kopenhadze.

Firma rodzinna z wyczuciem dobrego smaku

Østerlandsk Thehus jest od początku firmą rodzinną. W latach 70. Østerlandsk był między innymi pierwszym, który importował i sprzedawał Duńczykom maszyny do cappuccino. W 1981 roku Evy Svendsen przejęła sklep w Nørreport od potomków Sørena Vilhelma Jacobsena - a włoskie korzenie pani Svendsen sprawiły, że dodanie między innymi ekspresów do kawy stało się naturalne. Firma jest obecnie zarządzana przez drugie pokolenie rodziny, Torbena Svendsena, którego wielka miłość i znajomość kawy sprawiła, że ​​Østerlandsk w latach 90. był pierwszym producentem „specialty coffee” w Danii.

Dziś Østerlandsk Thehus oferuje szeroki wybór klasycznych, ekscytujących kaw, a także zróżnicowany wybór najlepszych kaw na świecie. Oriental Thehus posiada certyfikat uprawniający do sprzedaży oryginalnego Jamaican Blue Mountain.

Herbata i kawa najlepszej jakości - z całego świata

Wiele rodzajów herbaty i kawy jest dziś sprzedawanych zarówno w Danii, jak i poza nią. W ostatnich latach Østerlandsk Thehus otworzył drzwi do trzech nowych sklepów w Kopenhadze, dzięki czemu w Magasin Kgs można teraz znaleźć niezrównaną kawę i herbatę. Nytorv, na Falkonér Allé 11 i na Vimmelskaftet w środku Strøget. Ponadto nasze produkty można kupić w wielu sklepach w Danii i poza nią - a nasz sklep internetowy jest otwarty 24 godziny na dobę.

Ta strona używa plików cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Zamknij